Blog posts

Düğün Sürecinizi Kolaylaştıracak İsimler Rehberi

Düğün Sürecinizi Kolaylaştıracak İsimler Rehberi

Renkli Rotalar Düğün Süreci, Renkli Yaşam, Uncategorized

Düğün süreci ile ilgili 3. yazı ile karşınızdayım. Bu yazı da size düğün sürecinizi kolaylaştıracak şunu nerden bulurum şunu kim yapar dediğiniz de size rehber olacak isimlere yer vereceğim.  İlk yazıda kendi düğün hikayemi bütçeler ile, seçtiğim isimler ile, markalar ile kısaca tüm detayları ile A’dan Z’ye anlatmıştım. Henüz okumadıysanız bu linke tıklayarak ilk olarak düğün yazımı okumanızı tavsiye ederim. 2. yazımda ise İstanbul ve çevresinde düğün yapabileceğiniz beğendiğim fiyat aldığım gezdiğim tüm mekanların listesini paylaştım.  Bu yazı ise benim hikayemi değil,  düğün sürecim boyunca duyduğum, gidip görüştüğüm, denediğim ve böylece biriktirdiğim tüm alternatif isimlerin,  markaların listesini içeriyor. Hazırsanız, işte karşınızda düğün sürecinizi kolaylaştıracak isimler rehberi…

Düğün Sürecinizi Kolaylaştıracak İsimler Rehberi

Ben bu isimlerin hepsini 1 senelik düğün hazırlık sürecimde çevremden, bloglardan, sosyal medya’dan yaptığım araştırmalar ile keşfettim. Düğün sürecim için bi excel hazırladım. Bu excelde de aşağıdaki her başlık için ayrı bir bölüm oluşturdum.  Her başlık için de ayırabileceğim maksimum bütçeyi yazdım. Sonra da bazılarını ziyaret ettim bazılarından sadece telefon ile fiyat alarak hedef bütçem ile karşılaştırarak tercihlerimi yaptım. Size de bu yolu öneririm. Düğün süreciniz boyunca hep bir karar vermeniz gerekiyor bu şekilde tercihlerinizi daha kolay yaparsınız.

Gelinliğim Banu Güven İmzalı

Gelinlik  markaları

Çok pahalıdan çok ucuza çok geniş bir skalada isim listesi sizi bekliyor. Tüm bu isimlere uğramanızı öneririm. Beğendiğiniz modeli  aşağıdaki bir çok firmaya diktirme sansınız da var. Grace Loves Lace pinterestte beğendiğiniz gelinlik modellerinin sahibi Avusturyalı gelinlik firması. RentİsTheNewChic ve Davet Çok Elbisem Yok’tan ise lüks markaların gelinliklerini çok daha uyguna hem kiralama hem de satın alma sansınız var. Ben gelinliğimi Banu Güven tasarımı seçtim. Nikah ve Balayım için ise 2 adet çok ucuza Trendyol’dan gelinlik sipariş vermiştim. Banu Güven gelinliğimi daha sonra RentİsTheNewChic firmasından farklı gelin adaylarına kiralayarak neredeyse parasını çıkardım diyebilirim. Tasarım gelinlik almanın böyle faydaları da oluyor, sizin de aklınızda bulunsun. Gelinliğinizi bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Vakko Wedding Oleg Cassini Grace Loves Lace Özlem Süer
Banu Güven Davet Çok Elbisem Yok Zeynep Tosun Aysira
Beyaz Butik RentİsTheNewChic Gelinist Tuvanam
A46 Akay Gelinlik Beyaz Butik Bridemadely
Pronovias Felice Gelinlik Begüm Salihoğlu Trendyol

Gelin ayakkabısı firmaları

Gelin ayakkabısı konusunda aslında çok fazla isim yok. Nişantasında yer alan Divan Kundura herkesin adresi durumunda. Standart modelleri de var ama istediğiniz tasarımı da yapabiliyorlar. En önemli özelliği sizin ayak şeklinize göre çalışıyor olmaları. 350-400 TL bandında çalışıyorlardı.  Ben de yurtdışından pahalı bir model beğenip kendi gelinliğimden parça götürerek istediğim tasarımı Divan Kundura’ya yaptırmıştım. O yüzden tasarım beğenmeniz için farklı markaları paylaşıyorum.

Studio Rain Shoes Divan Kundura Ted Baker Aquazzura Bridal
Marcatelli Shop Jimmy Choo bridal Paul Andrew bridal Valentino
Gelin Ayakkabım Divan Kundura’dan

Gelin çiceği tasarlayan firmalar

Hippimippi vesaire Yunus karma Ribbon Flowers Gaios Flowers
Ceremony Flowers&Events Sera Serap Çicek Byhüseyinavniözkan Siyane Flowers

Gelin saç aksesuarları tasarlayan firmalar

Atelierpetit.8 Meriç Tanın Accesorize Gaios Design Roselia aksesuar ve Çiçek

Gelin saç-makyaj öne çıkan isimler

Gelin saç makyajı için aslında en iyi tercih, sizi yıllardır tanıyan güvendiğiniz bir kuaför olmalı ama ne yazık ki benim kuaförlerle aram pek iyi olmadığı için öyle güvendiğim biri yoktu. Bu konuda en ufak şüphe bırakmayan en güvenilen isimle çalıştım. Jonat Couture’dan da çok memnun kaldım ama daha düşük bütçeli alternatiflerini de aşağıya bırakıyorum. Onlardan da aynı performansı alabileceğinizi düşünüyorum.

Jonats Couture Göksel Çolak wedding Vedat Kozgül wedding Hakan Köse
MM bahçecik Çagdaş Ulusoy Wedding Erdem Kıramer Mehmet Tatlı
Saç Makyaj Jonat Couture emanet

Düğün hikaye fotoğrafı ve videosu hazırlayan isimler

İki hayat bir kare Düğme Film Haha Fotoğraf Fidan Kandermir
Gaye Yön Null Fotoğraf June Wedding Hayat Agacı
Koka photography Doğukan Köse Wedding Yeliz Atici S&S Visual Maker

Düğün pastası için alternatif firmalar

Mutlu Dükkan Ginger Patisserie&Catering Five Oclock Pastry

Düğün organizasyon firmaları

Aisha Event Ceremony Tips Event Destina Events
Terims Event A46 Organizasyon Confetti Davet Byzens Davet

Damatlık markaları

Moschino D’S damat Beymen Network
Damat Tween Abdullah Kiğili Vakko Levon Kordonciyan Özel Dikim
Damat Tween damatlığımız

Düğünde canlı müzik yapan gruplar

Notte orkestrası My Music Motto orkestrası
Never Mind Yol Project Gencer Savas

Düğün hediyesi ve farklı aksesuarlar için alternatif firmalar

Bu konuda piyasada milyon tane firma olabilir. Gerçekten bu işi severek yapan kaliteli tasarımlar hazırlayanları sizin için listeledim. Bonbonelle hem davetiye hem de birbirinden güzel hediyeler aksesuarlar tasarlıyor. Nişan hediyelerimiz, düğün askılarımız onlara ait. Le Petit Mariage çok güzel aksesuarlar yapıyor. Çicekli sabahlığım ve lila ipek kurdelam onlara ait. Cutie Fingers’tan gelin hamamı hediyelerimi ve nedime çantalarımı almıştım. Bride Baby Store’dan ise beyaz saten yazılı sabahlığımı şipariş etmiştim. The sabun’dan hediye olarak mis kokulu sabunlar sipariş edebilirsiniz. hello Bride ise yukarıda saydığım her şeyi ve fazlasını bulabileceğiniz Trükiye’nin ilk ve tek gelinlere özel dükkanı. Aradığınız her şeyi orada da bulabilirsiniz.

Bonbonelle Le Petit Mariage Cutie Fingers
The sabun Bride Baby Store Hello Bride
Askı Bonbonelle, sabahlık Le Petit Mariage

Hayallerinizden asla vazgeçmeyin. Şimdiki aklım olsa yine düğün yaparım çünkü 1 kere evleniyorsunuz 1 kere bu dünyada gerçekten prenses olduğunuz anınız var. İşte o anı doyasıya yaşayın. Kimsenin lafına takılmayın, kalbinizin sesini dinleyin. Harika bir gelin-damat olacaksınız, bu günlerin keyfini doyasıya çıkarın. Hep aşkla renkli kalın.

Gelecek yazılarımdan ve videolarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf için beni buralarda da takip etmeyi unutmayın! 😉

Instagram: @renklirotalar

YouTube: Renkli Rotalar 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir