Rotalar

Neden Renkli Bu Rotalar?

Her rota bizi bambaşka diyarlara götürüp farklı kültürlerle yeni insanlarla tanıştırıyor. Her yeni keşifte aslında içimizdeki başka bir rengi tanıyoruz.

Mesela turuncunun enerjisinde; Tayland’daki budist bir keşiş’in üstündeki huzurlu duruşu, Bodrum mandaimage2linasının tadı, Turuncu saçlı bir kızın güzelliği, dünyanın her yerinde güneşin batışının turuncu romantizmini bulabilirsiniz.

Örneğ11828838_10201082104811597_8927901021699093261_nin mor, en sevdiğim renklerden biridir. Mor deyince burnuma mis gibi kokuları eşliğinde uçsuz bucaksız lavanta tarlaları geliyor. Provence’da yaşadığım anılar bir romantik aşk filmi gibi gözümde sürekli canlanıyor.

image1Ya da mor sümbülleri düşünsenize… Sizce de baharın gelişinin en önemli göstergeleri bir anda tüm sokakları kokuları ile kaplayan sümbüller değil midir ?

Mavinin derinliği ise benim için denizdir. Masmavi sular, kulaç atarken yaşadığımız serin mi serin mutluluk anlarını hatırlatır. Denizin derinliğine inat, mavi göğün sonsuzluğu  hayallerimize yakınlaştırmıyor mu bizleri ?

İşte bu yüzden her ülkenin ya da şehrin bir rengi var. Renkli Rotalar da sizleri farklı farklı diyarlara götürüp her keşifte farklı bir rengi sizlere hissettirecek. Gezeceğiz, keşfedeceğiz, deneyeceğiz, yiyeceğiz, içeceğiz, hissedeceğiz ve seveceğiz. Tüm bu serüvende bir anda kendinizi hem faklı bir ülkede hem de oranın sizin içinizdeki renk yansımalarını bulabilirsiniz. Bakalım siz hangi renkleri kendinize yakın hissedeceksiniz ? Hangi renkleri keşfetmek için yola koyulacaksınız ? Belki de sizin koyduğunuz renkler ya da bulduğunuz rotalar bana ilham olur.

Kendi gök kuşağınızı keşfetmeniz dileğiyle, hep renkli kalın…