Blog posts

İstanbul’un En Renkli Düğün Mekanları Listesi

İstanbul’un En Renkli Düğün Mekanları Listesi

Renkli Rotalar Düğün Süreci, Renkli Yaşam

Düğün süreci ile ilgili 2. yazı ile karşınızdayım. İlk yazıda kendi düğün hikayemi bütçeler ile, seçtiğim isimler ile, markalar ile kısaca tüm detayları ile A’dan Z’ye anlatmıştım. Henüz okumadıysanız bu linke tıklayarak ilk olarak düğün yazımı okumanızı tavsiye ederim. İlk yazıda  yer verdiğim isimler benim tercihlerimdi ama sizin de kendi düğün konseptiniz doğrultusunda farklı tercihler yapabilmeniz için bundan sonraki yazılarda size  farklı alternatifleri sunacağım. İstanbul ve çevresinde düğün yapabileceğiniz birbirinden renkli düğün mekanlarını sizin için listeledim. Hazırsanız, işte karşınızda İstanbul’un en renkli düğün mekanları listesi …

Sumahan On The Water

Bu listeyi sonradan blog için oluşturmadım. Düğün hazırlıkları yaparken İstanbul’da düğün yapabileceğim hayalimdeki mekanı ararken  kendiliğinden oluştu. Gerçekten beğendiğim, merak ettiğim, duyduğum ve fiyat aldığım mekanlardan oluşuyor bu liste. Bazıları bana çok pahalı geldiği için, bazıları çok uzak, bazıları deniz görmediği için, bazıları kapalı olduğu için, bazıları en az 300 kişi istediği için, bazılarının ise 140 kişilik yeri olmadığı için  elendi. Benim bu listeden seçimim Hekim Başı Salih Efendi Yalısı oldu. Tam hayalimi yaşattı. Önemli olan da zaten bu: sizin hayalinizdeki düğüne uygun mekan bulmanız.

Listedeki herhangi bir mekan ile ilgili ayrıntılı bilgi isterseniz her zaman bana özelden yazabilirsiniz. Çünkü düğün sürecimde o mekandan mutlaka fiyat almışımdır ya da araştırmışımdır.

İstanbul’un En Renkli Düğün Mekanları Listesi

Mekan  Semt Web Sitesi İletişim
Çiragan Palace Kempinski Beşiktaş www.kempinski.com/tr/istanbul/ciragan-palace/ 0212 326 46 46
Feriye Ortaköy www.feriye.com  0212 227 22 16
Esma Sultan Yalısı Ortaköy www.themarmarahotels.com 0212 251 46 96
Four Seasons Bosphorus Ortaköy  www.fourseasons.com/bosphorus/ 0212 381 40 00
Divan Kuruçeşme www.divan.com.tr/TR/Venues/Divan-Kurucesme/ 0212 257 71 50
Sait Halim Paşa Yalısı Yeniköy www.saithalimpaşa.com  0212 223 05 66
Cemile Sultan Korusu Kandilli www.cemilesultan.com 0216 308 49 43
Hidiv Kasrı Beykoz www.beltur.com.tr  0216 413 92 53
Kız Kulesi Üsküdar www.kızkulesi.com.tr 0216 342 47 47
Çubuklu 29 Beykoz www.cubuklu29.com  0216 322 28 29
Ajia Hotel Kanlıca www.ajiahotel.com 0216 413 93 00
Les Ottomans Kuruçeşme www.lesottomans.com 0212 359 15 40
Bosphorus Palace Beylerbeyi www.bosphoruspalace.com 0216  422 00 03
Faruk Ilgaz DivanTesisleri Fenerbahçe www.divan.com.tr 0216 550 19 07
Çubuklu Hayal Kahvesi Beykoz www.hayalkahvesi.com.tr  0216 413 68 80
Moda Teras Moda www.modateras.com 0216 338 70 40
Portaxe Baltalimanı www.portaxe.net  0212 277 82 33
Dahill Beşiktaş www.dahillistanbul.com 0212 227 49 28
Event Garden Sarıyer www.eventgarden.com.tr  0212 271 13 22
Fransız Bahçeleri Tarabya www.jardindefrance.com.tr/ 0212 321 31 11
Adile Sultan Sarayı Kandilli http://www.adilesultan.com/ 0216 332 23 33
Urza İstinye http://www.urza.com.tr/ 0212 229 37 15
Fuat Paşa Yalısı Sarıyer http://www.fuatpasa.com.tr/ 0212 242 98 60
Casa Lavanda Boutique Hotel Şile http://casalavanda.com.tr/ 0216 736 56 40
Sumahan On The Water Çengelköy http://www.sumahan.com/ 0216 422 80 00
Pera Palace Hotel Beyoğlu https://www.perapalace.com/ 0212 377 40 00
Secret Garden Yeniköy http://www.secretgardenistanbul.com/ 0212 299 00 77
Riva Konakları Marina Riva http://www.destinaevents.com/ info@destinaevents.com
The House Hotel Karaköy Karaköy https://househotels.com/en/hotels/vault-karakoy/ 0212 244 64 34
Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı Beykoz http://www.hekimbasiyalisi.com/tr 0216 462 25 22
Raffles Otel Zincirlikuyu https://www.raffles-tr.com/istanbul/ 0212 924 02 00
Eliosedef Sedef Adası http://www.eliosedef.com/ 0545 820 20 00
Barbare Bağları Tekirdağ https://www.barbarosbagevi.com/ 0538 440 89 63
Leanardo Polonezköy http://www.leonardo.com.tr/ 0216 432 30 82
Tcdd Fenerbahçe Sosyal Tesisleri Fenerbahçe Website bulunmuyor. 0216 706 20 79
Mihribat Korusu Kanlıca http://mihrabatkorusu.com/ 0216 322 71 22
İTÜ Vakıftepe Sosyal Tesisleri Sarıyer http://www.vakiftepe.com/ 0212 230 73 71
Büyük kulüp Moda https://www.buyukkulup.org.tr/ 0216 302 42 72
Kemer Country Göktürk http://www.kemercountry.com/ 0212 239 70 10
Boğaziçi Üni. Kennedy Lodge Beşiktaş https://sosyaltesisler.boun.edu.tr/content/kennedy-lodge-1 0212 359 70 90
Yıldız Teknik Üni. Hisar Tesisleri Sarıyer http://www.yildizhisar.com/ 0212 287 70 45
İstanbul Kelebek Çiftliği Beykoz http://www.istanbulkelebek.com/ 0216 319 52 53
Gül Sultan Yalısı Beylerbeyi http://gulsultanyalisi.com 0216 318 67 80
Dalyan Club Fenerbahçe https://dalyanclub.com/ 0216 348 58 41
Güral Sapanca Sapanca https://nghotels.com.tr/ng-sapanca/ 0264  242 56 00
Su Merdum Boutique Hotel Üsküdar http://www.sumerdum.com.tr/ 0216 422 20 22
Wyndham Kalamis Marina Hotel Kalamış https://www.wyndhamhotels.com/wyndham-grand 0216 400 00 00
Swiss Otel Bosphorus Beşiktaş https://www.swissotel.com.tr/hotels/istanbul/ 0212 326 11 00
Cezayir Restaurant Taksim http://www.cezayir-istanbul.com/ 0212 245 99 80
Rahmi Koç Müzesi Haliç http://www.rmk-museum.org.tr/ 0212 369 66 00
Aslı Tunca Evi Galata http://www.aslitunca.com/ 0212 251 70 57
Beykoz Kundura Fabrikası Beykoz https://beykozkundura.com/ 0216 323 31 30
Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı

Hayallerinizden asla vazgeçmeyin. Şimdiki aklım olsa yine düğün yaparım çünkü 1 kere evleniyorsunuz 1 kere bu dünyada gerçekten prenses olduğunuz anınız var. İşte o anı doyasıya yaşayın. Kimsenin lafına takılmayın, kalbinizin sesini dinleyin. Harika bir gelin-damat olacaksınız, bu günlerin keyfini doyasıya çıkarın. Hep aşkla renkli kalın.

Gelecek yazılarımdan ve videolarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf için beni buralarda da takip etmeyi unutmayın! 😉

Instagram: @renklirotalar

YouTube: Renkli Rotalar 

2 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir