Blog posts

Mevsimlere Göre Balayı Rotaları

Mevsimlere Göre Balayı Rotaları

Renkli Listeler

Aylarca belki de yıllarca düğün günününüzü hayal ettiniz. Keyifli ama bir o kadar da yorucu bu sürecin en güzel ödülü kesinlikle mükemmel bir balayı tatili olacak. Tam da düğün sezonu tüm hızıyla devam ederken balayı için nereye gidelim derseniz; bütçenize, zevkinize ve en kritik olanı mevsime göre tercih edebileceğiniz birbirinden renkli balayı rotalarını sizler için derledim. İşte karşınızda mevsimlere göre balayı rotaları listesi….

Bali’de Balayı

Yazın Evlenecekler İçin

Düğün sezonunun başladığı yaz aylarında evlenecekler için Afrika kıtasında yer alan Şeyseller, Mauritius ve Zanzibar adaları hem mükemmel plajları hem denizaltı yaşamı hem de farklı kültürleri ile size unutulmaz bir tropikal ada deneyimi yaşatır. Zanzibar’a kadar gitmişken Serengeti Ulusal Parkı’nda vahşi yaşamı gözlemleyeceğiniz safari deneyimini de yaşamadan dönmeyin derim.

Safari Balayı

Avrupa kıtasında ise İtalya’nın Amalfi kıyıları, Fransa’nın Cote D’azur ismiyle tanınan güney sahilleri, Hırvatistan’ın Dalmaçya kıyıları, Yunanistan’ın Santorini başta olmak üzere Symi, Mykonos, Zakintos, Corfu gibi birbirinden renkli adaları ve ülkemizde ise Bozburun, Selimiye ve Faralya kıyıları romantizm rüzgarları estirir güzellikte. Bu rotalar hem yakınlık hem doğal güzellik hem de balayı tatilinde arayabileceğiniz lüks ve konforu bir arada sunuyor.

Yunanistan Symi Adası’nda Balayı

Asya kıtasında ise Bali adası kültür bakımından içlerinde en zengin ve şüphesiz balayı için de en meşhur olanı. Tanrılar adası Bali, sonsuzluk havuzlarında yeşile doymak ve Bali masajları ile kendini şımartmak isteyenler için mükemmel bir tercih olacaktır.

Bahar’da Evlenecekler İçin

Bahar aylarında balayına gidecekler için Meksika’nın Yucatan Yarımadası ve Filipinler’in Boracay, Cebu, Bohol, Palawan adaları son dönemin yükselen destinasyonlarından. Hem birbirinden güzel plajlarda hem de Meksiya’a özel cenote denilen doğa harikası kuyularda yüzmek, Maya kalıntılarını görmek ve efsane Meksika lezzetlerini yerinde tatmak isteyenler için adres Meksika olmalı.

Filipinler’de Balayı

Balayında bembeyaz kumsalların yanında adrenalin de arayanlar, bir adadan diğer adaya pır pır uçmak isteyenler üstelik de ucuz olsun diyenler Filipinler işte tam size göre. Oslob’da Balina köpek balıkları ile yüzmeden, Bohol’da çikolata tepelerini görmeden, Coron Adası’nda Kayangan Gölü’nde kano ile gezintiye çıkmadan, El Nido’da yer alan resiflere dalmadan,  Puerto Princesa’da  Dünya’nın en uzun yer altı nehrini ziyaret etmeden Fiipinler’den dönmeyin.

Kışın Evlenecekler İçin

Kışın gözde balayı rotası ise hem gece hayatını hem de turkuaz plajları bir arada sunan tropikal adalar diyarı Tayland. Taylandı klişe bulanlar için ise kumlarda yatmak yerine karlarda yuvarlanmak ve cam tavanlı odalarda büyülü kuzey ışıklarını gözlemlemek gibi birbirinden değişik aktiviteleri içeren Lapland tatili çok özel bir tercih olacaktır. Ülkemizde ise Kapadokya, kışın balayı için gidelebilecek en büyüleyici yer. Bu büyüleci coğrafyayı hissetmek için ister balonla üzerinde uçun, ister atlı safari ile karlı vadileri gezin isterseniz de birbirinden lüks mağara otellerde konaklayabilirsiniz.

Maldivler’de Balayı

Ve son olarak; Dünyadaki cennet Maldivler, tüm dünyada balayı için tercih edilen açık ara en popüler ve en özel yer. Dünya’da kaç noktada rüya gibi palmiyelerle çevrili bir adada suyun üstünde uyanıp, turkuaz sulara atlayarak güne merhaba diyebilirsiniz ki ? Aralık – Nisan ayları Maldivler için en yüksek en kuru sezon ama aynı zamanda en pahalı dönemi. Maldivler sanki balayı için tasarlanmış bir ülke o yüzden hangi mevsimde giderseniz gidin sizi kendine aşık edecektir.

Maldivler’de Balayı

Balayı tatillerimizden paylaştığım fotoğraflara Instagram’da #renklirotalarmaldivler  ve #renklirotalarbali hashtaglerinden  ulaşabilirsiniz.

Gelecek yazılarımdan ve videolarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf için beni buralarda da takip etmeyi unutmayın! 😉

Instagram: @renklirotalar

YouTube: Renkli Rotalar 

Facebook: Renkli Rotalar

Pinterest: Renkli Rotalar

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir