Blog posts

Türkiye’nin En romantik Balayı Otelleri Listesi

Türkiye’nin En romantik Balayı Otelleri Listesi

Ege, Renkli Listeler, Uncategorized

Yaz kapıda. Evlilik hazırlıkları tam gaz devam ediyor. Bu sürecin bence en keyif vereni balayı tatilini planlamak sanırım. O günleri dün gibi hatırlıyorum. O günleri düşündüğümde o zamanlar yaşadığım heyecanımı, kurduğum hayallerin gerçekleşmesini ve kalp atışlarımı şimdi bile hissedebiliyorum. O yüzden balayı tatili bence çok önemli ve özel bir tatil. Balayının hakkını vermek gerektiğini düşündüğüm için sizlere bu listeyi hazırladım. Uzun zamandır bana mesaj atan herkese bu listeyi gönderiyordum ama artık detaylı yazı zamanı gelmişti. Hazırsanız işte karşınızda Türkiye’nin en romantik balayı otelleri listesi …

Türkiye’nin En romantik 20 Oteli

Başlamadan önce, bu listede yer alan bir çok oteli gücüm yettiğince önden deneyimlediğim ya da arkadaşlarımın/ takipçilerimin deneyimlemesini sağladığım için size gerçek görüşlerimi aktaracağım.  5 yıldızlı her şey dahil otellerde kalınmasının balayı ruhuna ters olduğunu düşündüğümden bu listede  o tip otellere yer vermemeye çalıştım. Sadece balayınıza deneyim katacak Türkiye’nin her köşesinden farklı fiyat skalalarında butik oteller bu listede yer alıyor. Bu otellerin geceliğinin ucuz olmadığının farkındayım ama bu otellerde yaşayacağınız 3-4 günlük bir deneyimin her şey dahil bir otelde 1 hafta yatarak yaşayacağınız deneyimden kat be kat güzel olacak unutmayın. Bu listede yer alan otelleri balayı haricinde de özel gün, doğum günü, yıl dönümü gibi farklı kutlamalar için tercih edilebilirsiniz. O zaman başlayalım:)

1) Perdue / Faralya

O zaman Türkiye’de açık ara favorim olan otel ile başlamak istiyorum. Buraya daha fotoğraflarını ilk gördüğümde seneler seneler önce vurulmuştum sonra da Okan ile 1. yılımızı kutlamak için 2016 Haziran ayında buraya gelmiştik. Ne yazık ki biz burada çok kötü bir haber alıp apar topar dönmek zorunda kalsak da burada bulunduğumuz kısıtlı saatler bile aşık olmamıza yetmişti. İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

Oda Manzaraları

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alan Faralya köyünde çam ormanları ile çevrili denize hakim muhteşem bir koya inşa edilmiş otel. Adının anlamı italyanca’da iki kişilik, Fransızcada ise kayıp anlamına geliyor. Tam da bu anlamlarına uygun olarak size özel romantik, huzurlu  ve kalabalıktan uzak bir tatil vadediyor. Doğa ile iç içe olmak isteyenler için ideal. 18 yaşından küçükler ise otele alınmıyor. Oda kahvaltı ücretlendirme yapılıyor. Akşam yemeği alacarte servis ediliyor.

Otelin konsepti lüks çadır şeklinde olduğu için o da farklı bir deneyim vadediyor. Tüm odalarda balkonda jakuzi bulunuyori çoğu direk deniz manzaralı. Balayı çiftlerine özel 1 odası var ki o odada sadece size özel plaj bile var. Fiyat kısmına gelelim derseniz ucuz ama konsept balayı oteli bulmak imkansız diyebilirim. Tüm oteller Euro ile şatış yaptığından her geçen gün TL karşılığı ne yazık ki artıyor. 2016 Haziranda 1 gecesine 900 TL ödediğim deniz manzaralı odası 2019 Haziranda ise 2855 TL görünüyor.

Otelin tek eksi yanı ise denizi diyebilirim. Denize kayalıkların arasından merdivenle giriliyor. Sahili yok. Rüzgarlı havalarda ne yazık ki deniz çok dalgalı olduğu için girilmesi çok zor olabiliyor.

Balayı odasının kişiye özel plajı

2) Nautical / Faralya

Perdue size pahalı geldiyse size onun kardeş oteli Nautical’ı önerebilirim. Perdue ile aynı işletmeye sahip yan yana komşu bir otel burası ama fiyatlar kardeşi Perdue’ye göre çok daha uygun. Yine Fethiye’nin Faralya köyünde yamaçta deniz manzarasına hakim insaa edilmiş bir butik otel burası. Perdue lüks çadır konseptindeydi burası ise taş evler şeklinde tasarlanmış. Perdue’nin balayı suiti pahalı dediklerinde abimlere burayı önermiştim ve aşağıda görseli yer alan balayı suitinde konaklamışlardı, çok da memnun kalmışlardı. Kendilerine ait deniz manzaralı havuzları vardı.  Perdue’de geçerli olan tüm kurallar burada da geçerli. Doğa ile iç içe olmak isteyenler için ideal. 18 yaşından küçükler  otele alınmıyor. Oda kahvaltı ücretlendirme yapılıyor. Akşam yemeği alacarte servis ediliyor. Nautical’da konaklayanlar Perdue’nin olanaklarından; Perdue’de konaklayanlar da Nautical’in olanaklarından faydalanabiliyor. Aynı koya sahip olduklarından burada da eğer hava çok rüzgarlı ise deniz çok dalgalı olabiliyor. İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

Nautical Hotel’in Taş evleri

3) Lissiya / Faralya

Faralya’da farklı bir balayı oteli ile devam edelim. Buranın öne çıkan özelliği ise her noktadan görülen muhteşem kabak koyu manzarası. Bu oteli deneyimlemedim ama en çok merak ettiğim otellerden birisi. Yine doğa ile iç içe, huzur dolu, hem dağ hem de deniz manzaralı, villa tipi jakuzili deniz manzaralı odalardan oluşan bir butik otel burası. Gidenler en çok sonsuzluk havuzunu anlata anlata bitiremiyorlar. Bir de instagram dünyasında deniz manzarasına karşı çiçekli salıncaklı fotoğrafı görmüşsünüzdür işte orası bu otel. Muhteşem manzarayı muhteşem deneyim alanları ile zenginleştirmişler. Oda kahvaltı hizmet veriyorlar. Kahvaltısı o kadar meşhur ve zenginmiş ki sadece kahvaltı için bile otele gelen misafirler varmış.  Deniz kenarında olmadığı için denize gitmek için otelin ücretsiz servisi kullanılıyormuş. Yine fiyatlar yüksek ama ödediğin paraya değiyor yazmış kalanlar tüm yorumlarında.  İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

Lissiya Hotel’in muhteşem manzarası

4) Sabrinas Haus / Bozburun

Geldik Türkiye’nin en meşhur ama en pahalı balayı otellerinden birine. Rotamızı Fethiye Faralya’dan  Marmaris’e Bozburun  yarım adasına çeviriyoruz. Buradaki otellerin özelliği karadan ulaşımın olmaması. Bozburun merkezden özel teknelerle alınıp otele yerleşiyorsun.  Listedeki en pahalı otel burası olabilir çünkü Dünya’nın en iyi butik otelleri listesine girmiş bir otelden bahsediyorum. Faralya’daki otellerin aksine Bozburun’da yer alan balayı otelleri yarım pansiyon hizmet veriliyor. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği ücrete dahil. Benim adım aşk otelin sloganı, Her bir odası ise ismini farklı bir çiçekten alıyor ve her oda farklı konseptleri ile lüksün doruklarını sunuyor. 14 yaş altı çocuk kabul edilmiyor. Muhteşem bir doğa ve masmavi sular etrafınızı çevriliyor. İskeleden her zaman harika bir denize girebiliyorsunuz. Kano ile etrafı gezebilirsiniz hatta schengen vizeniz var ise Symi adasına da çok yakın konumda otel günibirlik yunan adası ziyareti bile gerçekleştirebilirsiniz.

Burada konaklamadım ama hemen yanındaki  başka bir otelde konaklamıştım. Tek eksi yanı ortak alanların diğer otellerle çok dip dibe olması diyebilirim ama seçeceğiniz oda tipine göre bazılarının kendi havuzu kendi sahili bile var. Çok çeşitte oda hem oda tipine hem de tarihe göre çok farklı fiyat skalası olduğu için en düşük odası 320 Euro’dan başlıyor diyebilirim.  İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

Sabrinas Haus özel havuzlu oda

5) Karia’Bel /Bozburun

Sabrinas Haus’u pahalı bulanlar için alternatif Bozburun balayı oteli olarak Karia’Bel’i öneriyorum. Fiyat olarak çok daha uygun olmasına rağmen kalite hizmet konusunda çok başarılı, odaların tasarımı çok güzel.  Tarih ve oda tipine göre değişlkenlik göstermek ile birlikte 1000 TL’den oda fiyatları başlıyor. En ucuz odası bile deniz gören verandalara sahip ve dekorayonları çok güzel. Burada bizzat geçen seneki ege rotamızda konakladığım için gönül rahalığı ile yorum yapabiliyorum. Sabrinas Haus gibi kahvaltı ve akşam yemeği oda fiyatına dahil. Akşam yemekleri denizin ortasında yakamoz eşliğinde inanılmaz keyifli bir ortam oluyor. Hatta deniz kenarına 5 çayı ikramları da oluyor, o da enfesti.  12 yaş altı çocuk kabul edilmiyor. Bozburun yarım adasında olduğundan ve karayolu bağlantısı olmadığından Bozburun merkezden  ücretsiz teknelerle otele geliyorsunuz. Tek eksi yanı otelin çok dikey insa edilmiş olmasından dolayı geniş ortak alanının olmaması ve bazı odalar için sıcakta merdiven çıkmak gereklililiği diyebilirim. İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

Karia’Bel Odaları

6) Oliviera Resort, Kalem Adası

Türkiye’nin ilk ve tek ada oteli Oliviera resort geliyor şimdi de. Bu otel, İzmir’in Dikili ilçesinde Bademli köyünün açıklarında yer alan Kalem adasında yer alıyor. Ben burada konakladığım gibi bir de bu adayı blogta anlatmıştım. Okumak isteyenler için yazının linkini bırakıyorum. Bu otelin en önemli özelliği ise denizi. Deniz sevenler için ideal diyebilirim çünkü buranın denizi o kadar güzel bir mavi ki Türkiye’nin maldivleri diye adlandıralan noktalardan birisi.

Oliviera Resort denizi

Otelin standart odaları lüks değil ama balayı suitleri gerçekten çok özenilmiş. 360 deniz manzaralı teraslar, odada jakuziler, özel havuzlar ile balayı çiftlerinin arayacağı her şey var. Hizmet çok hızlı bizzat deneyimledim. Ücretsiz teknelerle Bademli köyünden adaya misafirlerini getiriyorlar. Balayında adada olmak çok keyifli bence. Otel 6 yaşından küçük çocukları kabul etmiyor. Yarım pansiyon kahvaltı ve akşam yemeği oda fiyatına dahil. Oda fiyatları en ucuz 1000 TL’den başlıyor. İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum. 

Oliviera Resort Kalem Adası

7) Manici Kasrı / Kaz Dağları

Manici Kasrı; Türkiye’nin en temiz oksijenine sahip bölgesi olan Kaz Dağları’nın eteklerinde Yeşilyurt köyünde yer alıyor. İtalya’nın Toscana bölgesini andıran göz alabildiğine orman manzarası sunan Manici Kasrı, yeşil ile iç içe bol oksijenli bir balayı isteyenler için ideal. Burada da daha önce konakladığım için gönül rahatlığı ile doğa aşıklarına önerebilirim. Hatta balayı için mükemmel olan villa odasında 3 kız kalmıştık. Kış meviminde villanın şöminesinde oturup  ahh ahh eşimiz olsaydı da buraya onunla gelsek dediğimiz günlerdi. Yazın ise hem havuz, hem açıkhava jakuzi hem de ege sahillerinde yer alan özel plajı ile çok daha güzel. Şömineli odalar ve taş yapılı mimarisi ile her mevsim seveceğinize eminim. Oda kahvaltı hizmet veren butike otelde fiyatlar 680 TL’den başlıyor. İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

8) Ortunç Hotel / Cunda

Ortunç Hotel, Balıkesir’in  Ayvalık ilçesine bağlı Cunda Adası’nda yer alıyor. Ege’nin incisi Cunda adasında bir ‘dinlence efsanesi’ haline gelen Ortunç, eşsiz manzarası, doğanın sesi ve huzurlu ortamıyla keyifli bir balayı deneyimi sunuyor. Yeşil bir doğanın içerisinde yer alan Ortunç koyu midilli adasına bakmaktadır. Henüz konaklama fırsatı bulamadım ama denizle, doğa baş başa sakin ve bol dinlenmeli bir balayı isteyenler için ideal diyebilirim. Ayrıca otel sadece 12 yaş üstü misafirleri kabul ediyor. Oda kahvaltı hizmet veren otelin, açık hava jakuzisi, spa alanları ve masmavi plajı öne çıkan özellikleri. Gecelik oda fiyatları ise 1000 TL’den başlıyor.  İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.
Ortunç Hotel

9) Alavya Otel / Alaçatı

Alavya Otel,  İzmir Alaçatı ‘da geniş bir avlunun etrafında, ufak bahçeler, su kuyuları, geçmişi boyunca bir dolu anıya sessizce ev sahipliği yapmış, sakız, dut, zeytin, hünnap ağaçlarının arasına yer alıyor. Alaçatı’nın ikonik taş evlerini bilirsiniz Alavya’da tam olarak bu  tarihi 6 taş evden oluşan 25 odalı çok özel bir butik otel. Bu taş evler, tarihi dokusu ile modern unsurları sentezleyen bir mimari anlayış ile tasarlanmış. Henüz deneyimlemedim ama birbirinden şık odaları, Alaçatı’nın kalabalıklığından kaçıp huzur depolayacağınız bahçesi ve sunduğu olanaklar ile tam bir balayı oteli diyebilirim. Her gün ücretsiz bisiklet hizmetleri çok tatlı. Tam donanımlı lülks otel konseptinde yoga, pilates, spa vb hizmetleri de var. Çok güzel restaurantlara da ev sahipliği yapıyor. Kahvaltı dahil oda fiyatları ise 1800 TL’den başlıyor.  İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

Alavya Otel

10) D Maris Bay/ Marmaris

Bu listede yer alan nadir 5 yıldızlı otellerden birisi burası. Buranın listeye girme sebebi ise konaklayan herkesin burası için Türkiye’nin en güzel oteli demesi. D Maris Bay, Marmaris’in Hisarönü koyuna konumlanmış gizli bir vaha adeta. Harika ala carte restoranları, muhteşem beyaz kum plajları ve odalardaki müthiş hisarönü manzarası ile tam bir doğa harikası. Bu listede deneyimlemediğim ama özellikle birbirinden özel beyaz kumlu masmavi berrak denizinde yüzmek için can attığım bir yer burası. Balayında deniz benim için çok önemli diyenler için ideal çünkü cidden birbirinden özel 5 adet plaja ev sahipliği yapıyor. Bu Plajlar arasındaN isterseniz müzikli, isterseniz çıt çıkmayan sessiz olanını tercih edebiliyorsunuz.  Ücretsiz servisi ile de her an istediğiniz plaja geçiş yapabiliyorsunuz. Bana Şeysellerdeki otelleri andırıyor fotoğrafları. Kahvaltı dahil oda fiyatları ise 1800 TL’den başlıyor. İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

D Maris Bay

11) Golden Key Bördübet/ Marmaris

Bu listedeki en özel yerlerden birisi Golden Key Bördübet. Datça Yarımadası’nın Gökova Körfezi’ni kucakladığı yerde gizli cennet Bördübet Koyu yer alıyor. Bu koy Bördübet ismini  ‘Kuş Yatağı’ anlamına gelen İngilizce ‘Birds’ Bed’ kelimelerinden almış. Savaş yıllarında İngiliz askerleri bu koyda konaklarlar ve bölgenin sayısız kuş çeşidine ve bunlara ev sahipliği yapan muhteşem doğa örtüsüne hayran kalırlar. Buraya verdikleri Birds’ Bed’ adı da zamanla yerel halkın dilinde Bördübet’e dönüşür. Otel tam da bu doğa harikası koyda kuş seslerinin eşlik ettiği  kuğuların ördeklerin yüzdüğü dere kenarında, çam ağaçlarının arasında kurulmuş. Tüm odalar ise bu dere manzarasına bakıyor. Denize ulaşmak ise başlı başına bir deneyim. Dereden ücretsiz tekneler ya da kanolar ile denize bağlanıyorsunuz, isterseniz karadan da yürümek mümkün. Bu büyüleyici ortamda doğanın kalbindeki otel, bence balayı için ideal, kendim kalmadım ama yönlendirdiğim tüm arkadaşlarım çok memnun kaldı ve doğasına aşık oldu. Yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği dahil) hizmet veriyorlar. Oda fiyatları ise 1800 TL’den başlıyor. İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

Golden Key Bördübet

12) Hillside Beach Club / Fethiye

Listede yer alan diğer bir tatil köyü, Fethiye’nin muhteşem koyunda yer alan Hillside Beach Club. Burayı listeye alma sebebim ise giden deneyen herkesin aşırı beğenmesi ve otelin yurtdışından da çok güzel ödüller alması. Balayında özellikle her şey dahil bir otelde ye-iç-yat tatili yapmak isteyenler için bu otel ideal. Denizi cam gibi berrak, doğası şahane, yemekleri lezzetli, hizmeti çok kaliteli. Otelin çocuk dostu olması balayı için tek dezavantajı olabilir ama onu da farklı farklı plajlar yaparak bazılarına ise çocukları hiç almayarak çözmüşler. Sessizlik isteyenler silence beach’te denizin keyfini çıkartabiliyor. Her şey dahil sistemde çalışan otelin oda fiyatları 1000 TL’den başlıyor. İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

Hillside Beach Club

13) Otel Mavi Beyaz / Datça

Datça’nın bende yeri ayrı, çocukluğum boyunca yazları nerdeyse sülalece Datça’da tatil yapardık. Neredeyse her koyunda denize girmişliğim var o yüzden Palamutbükü koyunda denize sıfır konumdaki bu dünya tatlısı butik oteli sadece sahip olduğu denizi için bile önerebilirim. Bunun yanında mimarisi o kadar tatlı ki adı gibi mavi beyaz her şey. Datça’nin muhteşem havası, Ege ile Akdeniz’in birleştiği berrak denizi, begonvil kokulu balkonları ve lezzetli kahvaltısı ile tam bir Akdeniz ruhu hakim otelde. Balayı için Akdeniz ülkelerine ya da Yunan adalarına gitmek isteyip de gidemeyenler için de o ruhu fazlasıyla yaşatıyor diyebilirim. Balayı çiftleri için çoğu otelde olduğu gibi süsleme, şarap, meyve vb. ikramları da oluyor. Kahvaltı dahil oda fiyatları 800 TL’den başlıyor. İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

Mavi Beyaz Hotel

14) Villa Mahal / Kalkan

Antalya’nın Kalkan ilçesini sanırım en çok muhteşem manzaralar sunan evleri ile biliniyor. Villa Mahal’de işte Toros Dağları’nın denizle kucaklaştığı Kalkan koyunun yamacına adeta bir kuş yuvası gibi konumlanmış ve o  benzersiz manzarayı  Akdeniz bölgesininen romantik otellerinden biri olarak sunuyor. Düşünün 207 yılında Avrupa’nın en romantik ödülünü de burası almış. Kalkan merkezden tekne ile ulaşılan 13 odalı otel; balayında romantizm, keyifli bir deniz, muhteşem bir manzara, eşşiz bir gün batımı ve deniz kenarında romantik akşam yemekleri beklentisi olanlar için ideal. Kahvaltı dahil oda fiyatları 1400 TL’den başlıyor. İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

15) Hotel Fidanka  / Kalkan

Kalkan’ın muhteşem manzaralarından ve denizinden eksik kalmayalım ama fiyatı da daha uygun olsun diyenler için Fidanka otel geliyor. Yemyeşil ağaçların, mis gibi çiçeklerin arasında, el emeği göz nuru yılların anısını içine hapsetmiş bir otel burası.  Sabah erken kalkıp sessizliğin içinde kuş seslerini dinleyip, yaseminlerin kokusuna doyacağınız , ev yapımı yemeklerine bayılacağınız bir otel burası. Tek eksi yanı otel tepede olduğundan  ücretsiz plajına 15 dakika yürüyüş ile ulaşılması. Balayında terasınızda gece yıldızları izlemek ise başlı başına bir deneyim burada. Kahvaltı dahil oda fiyatları 650 TL’den başlıyor. İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

Fidanka Otel

16) Museum Hotel / Kapadokya

Balayında ille de deniz olsun istemeyenler ya da kış aylarında evlenenler için balayından en güzel tercihlerden birisi Kapadokya. O yüzden farklı fiyat skalalarında 3 alternatif paylaşacağım. İlki en lüks ve en özel olanı  Nevşehir Uçhisar bölgesinde yer alan Museum Hotel. Binlerce yıllık Kapadokya tarihini her noktada yaşatan muhteşem konumu, alışılmışın dışındaki “Müze” konsepti, birbirinden tamamen farklı ve paha biçilmez antikalarla dekore edilmiş kapadokya’ya özgü  kayaların oyulmasıyla oluşturulmuş  odaları, Binlerce balonla birlikte nefes kesici gün doğumu manzarası, Türkiye’nin tek Relais & Chateaux hizmet kalitesi ve kış ayında bile hizmet veren sıcak açıkhava havuzu gibi birbirinden büyüleyici detaylarıyla, Museum Hotel Türkiye’nin en iyi butik otellerinden biridir. Bu kaliteyi yakalamak için ne yazık ki ücreti fazlasıyla yüksek ama balayı için de muhteşem bir tercih olacağı kesin. Kahvaltı dahil oda fiyatları 3000 TL’den başlıyor. İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

Museum Hotel

17) Sacred House / Kapadokya

Ürgüpte yer alan Sacred House ise Ortaçağda yaşadığınızı hissettiren ambiyansı ile, tarihi ve sanatsal mimarisi ile ve  sizi romanların büyülüsü dünyasına götürüyor. Oteli Kapadokya’daki diğer otellerden ayıran ve balayı için ideal yapan en önemli özelliği kesinlikle tam bir görsel şölen sunan mimarisi. Her bir odanın hikayesi ve o hikayeye uygun Neoklasik izler taşıyan tasarımı ile  adeta zamanda yolculuk yapıyorsunuz. Kapalı havuzu ve spa merkezini gördüğünüz anda adeta mistik bir dünyaya adım atıyorsunuz. O yüzden otel düğün telaşının yorgunluğunu atmak için birebir. Kahvaltı dahil oda fiyatları 1500 TL’den başlıyor. İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

Sacred House

18) Sultancave Suites / Kapadokya

Kapadokya’daki en uygun fiyatlı alternatifle devam ediyorum. Bu oteli listeme alma sebebim ise mükemmel manzara noktasına sahip olması. Instagramda yerli yabancı neredeyse gördüğünüz tüm kahvaltılı balonlu manzara fotoğrafları bu otelden çekiliyor. O yüzden çok popüler ve erken rezervasyon şart. Göremede yer alan Sultancave hem merkezi konumu hem mağara konseptli taş odaları hem de balonlu gün doğumu manzaraları için ideal. Sabah gün doğumunda fotoğraf çekimi yapacaklar için otel önceden kalkıp  yer sofrası kahvaltısını fotoğraf noktasına hazırlıyormuş.  Kahvaltı dahil oda fiyatları 600 TL’den başlıyor. İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

Sultan Cave Suites

19)  Mardius Tarihi Konak / Mardin

Mardin’in büyülü havasında ve dokusunda çok şık tasarlanmış tarihi bir konakta sultanlara layık bir balayı geçirmek için sırada Mardius var. Mardin’e has güvercinleri görebileceğiniz, terastaki köşklerde keyif yapavileceğiniz, ayaklarınızın altındaki etkileyici Mezopotamya manzarasına karşı kahvelerinizi yudumlayacağınız ve tüm bu süreçte konak kültürünü yerinde deneyimleyeceğiniz bir otel burası. Bu otelin en önemli özelliği ise Mardin’e özgü yemekleri tadabileceğiniz gastronomi ödüllü mutfağı diyebilirim. Lezzet dolu, kültür dolu bir balayı geçirmek isteyenler için ideal. Kahvaltı dahil oda fiyatları 1150 TL’den başlıyor. İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

Mardius Mardin

20) Hışvahan (Hsvhn) / Gaziantep

Lezzetli balayı demişken Gaziantep’i es geçmek olmazdı. Antep kalesinin tam karşısında, tarihi bir bölgede gerçekten çok güzel restore edilmiş tarihi bir han içinde yer alan Hışvahan’ı ise gurme bir balayı deneyimi yaşamak isteyenler için listeye dahil ettim. Hışvahan aslında 16.yy.dan kalma bir kervansaray. Şimdi ise oteli, restaurantı ve mağazası ile Gaziantep’in en özel alanı. Kervansaray, muhteşem bir mimari çalışma ile yurtdışından ödüller de alarak tarih ile modern dokunuşların birleştiği mükemmel bir ortama dönüşmüş. Gaziantep gezimde Hışvahan’ın restaurantını ve otel odalarını ağzım açık gezmiştim, gerçekten çok çok  güzel tasarlanmış. Yemeklerini zaten anlatmama gerek yok Gaziantep deyince yemek konusunda akan sular durur. Kahvaltı dahil oda fiyatları 900 TL’den başlıyor. İncelemeniz için otelin linkini buraya bırakıyorum.

Hışvahan

Gelecek yazılarımdan ve videolarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf için beni buralarda da takip etmeyi unutmayın! 😉

Instagram: @renklirotalar

YouTube: Renkli Rotalar 

6 Comments

 1. Mehmet
  12 Mayıs 2019 at 10:02 am
  Reply

  Elinize sağlık harika bir liste olmuş. Çok fazla bilmediğim otel varmış Türkiye’de🙈

  • Renkli Rotalar
   12 Mayıs 2019 at 10:15 am

   Umarım en yakın zamanda tüm otelleri siz de biz de deneyimleriz.

 2. Okan
  12 Mayıs 2019 at 10:11 am
  Reply

  Biz de eşimle yıldönümümüz için Golden Key Bördübet düşünüyorduk. Liste süper oldu.

  • Renkli Rotalar
   12 Mayıs 2019 at 10:16 am

   Bu yaz biz de ailecek gitmeyi planlıyoruz insallah hayaller gerçek olur.

 3. Fatma
  12 Mayıs 2019 at 10:13 am
  Reply

  Biz de balayında Hillside Beach Club’a gitmiştik hatta çocuğumuz oldu hala büyük bir zevkle oraya gidiyoruz. Balayı için silence beach tarafı ideal.

  • Renkli Rotalar
   12 Mayıs 2019 at 10:16 am

   Aaaa süpermiş, bu otel çocuk dostu olduğu için listeye alıp almamakta kararsız kalmıştım. Balayı için gidip memnun kalmanıza çok sevindim.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir